Strona główna Aktualności Informacje o konkursach Konkursy Szczęśliwa 13 Archiwum O Patronie Z Kroniki Pracownicy Rada Rodziców Oferta Szkoły Organizacje Nasi Absolwenci Innowacje i projekty Zielona Szkoła Deklaracja dostępności

BIP

Napisz do nas

A K T U A L N O Ś C I

"Dzieci uczą rodziców"

"Bezpieczny uczeń" to 1 lekcja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej " Dzieci uczą rodziców", którą uczniowie z klasy 1ai,1bi, 2ai i 3b już zrealizowali. Podczas zajęć uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły, przypomnieli numery alarmowe oraz najważniejsze znaki drogowe. Dowiedzieli się jak być bezpiecznym w internecie i na placu zabaw. Pod koniec zajęć wykonali kartę pracy, która podkreśliła jak ważną rolę odgrywają odblaski i znajomość numerów alarmowych. Karty pracy, uczniowie omówili w domu z rodzicami.

14.10.2021 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela, Święto Edukacji Narodowej - z tej właśnie okazji zebraliśmy się wszyscy - dyrekcja, nauczyciele, nauczyciele wspomagający, pracownicy szkoły - aby z radością i uśmiechem na twarzach podziękować sobie na wzajem za trud, pracę, poświęcenie, cierpliwość, ciepło, uśmiech i dobre słowo każdego dnia.
Uczniowie z klas 4-8 przygotowali krótką, zabawną inscenizację i swoim występem udowodnili, że szkoła to fajne miejsce, gdzie nie tylko można się uczyć, ale także dobrze bawić. Patrząc na uśmiechy podczas występu oraz gromkie brawa, podejrzewamy, że wszystkim się podobało.

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

 Uczniowie klasy IV przebrani w stroje smerfów podczas przedstawienia.

29.09.2021 Dzień Chłopaka w I bi

Zabawa i "profesjonalne" wspinanie w Centrum wspinaczkowym "GROTA"- tak Dzień Chłopaka świętowała klasa 1 bi pod czujnym okiem p. Anny Moczyńskiej i p. Tamary Strzałkowskiej

dzieci stoją na rękach przy ściance wspinaczkowej
  dzieci wykonują ćwiczenia, trzymają ręce w górze

WYCIECZKA ,,ŚLADAMI JANA KOCHANOWSKIEGO"

24 września 2021 r. uczniowie klas: 7ai, 4ai, 4b pojechali na wycieczkę edukacyjną Śladami Jana Kochanowskiego. Opiekunami uczniów były panie: Ewa Zawadka, Joanna Warowna, Ewelina Kiliańska, Irmina Bisińska i Joanna Gaworska.

Po sprawdzeniu listy obecności wyruszyliśmy w drogę. Jechaliśmy ok. półtorej godziny. Pierwszym przystankiem była Sycyna Północna. Było to miejsce porośnięte starymi drzewami, gdzie kiedyś stał dworek, w którym urodził się Jan Kochanowski. Następnie zatrzymaliśmy się w Zwoleniu i podjechaliśmy pod Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Z relacji przewodnika dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie w tym miejscu zostali pochowani pisarz oraz jego rodzina. Obok kościoła znajdowało się Muzeum Regionalne. Mogliśmy tam zobaczyć wiele przedmiotów sztuki ludowej oraz eksponaty związane z życiem Jana Kochanowskiego, a także drzewo genealogiczne rodu Kochanowskich. W dalszej kolejności odwiedziliśmy Kościół Rzymskokatolicki p.w. św. Stefana. Ostatnim miejscem, do którego dotarliśmy, był Czarnolas. Tam pracownicy serdecznie nas przywitali i zaprosili na ognisko. Po poczęstunku wybraliśmy się do dworku, w którym znajdowało się muzeum poświęcone życiu i twórczości poety. Mieliśmy okazję zobaczyć np. słynny fotel artysty oraz drzwi z herbem Kochanowskich. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Janie Kochanowskim i mogliśmy na chwilę przenieść się w tamte czasy. Zachęcamy do odwiedzenia miejsc związanych z Janem Kochanowskim!

 Uczniowie klasy IV b stoją na tle Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.
 Uczniowie klasy VII ai  siedzą na tle stałej wystawy pt.
 Uczniowie klas IV ai, IV b, VII ai przed obeliskiem z popiersiem Jana Kochanowskiego; obelisk znajduje się w Sycynie Północnej.
 Uczniowie klasy IV ai  siedzą na tle stałej wystawy pt.

17.09.2021 SPRZĄTANIE ŚWIATA

 Ramka z podpisem recykling pokazuje segregację odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników.  

Przedstawione są też kolorowe pojemniki ze znakiem recyklingu.  

Ramka z podpisem bioodpady przedstawia brązowy pojemnik ze znaczkiem recyklingu, do którego zbiera się odpadki biodegradalne 

Ilustracja
Ramka z podpisem szkło przedstawia zielony pojemnik ze znaczkiem recyklingu, do którego zbiera się szklane przedmioty.  

Ramka z podpisem plastik i metal przedstawia żółty pojemnik ze znaczkiem recyklingu, do którego zbiera się plastikowe i metalowe opakowania i rzeczy.  

Ramka z podpisem papier przedstawia niebieski pojemnik ze znaczkiem recyklingu, w którym umieszcza się papier i tekturę.  

Ramka z podpisem zmieszane przedstawia czarny pojemnik ze znaczkiem recyklingu, do którego zbiera się resztki jedzenia i odpady z gospodarstwa domowego.

17 września 2021 roku startuje 28 finał Akcji Sprzątanie Świata.
Hasło tegorocznego dnia "Sprzątanie Świata" brzmi: "Myślę, więc nie śmiecę". W akcji tej nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji zapamiętamy zasady segregacji odpadów i zawsze będziemy się do nich stosować.

na plakacie zamyślony człowiek pochylony nad workami segregowanych śmieci i napis Myślę, wiec nie śmiecę.

Plakat tegorocznej 28 akcji Sprzątanie Świata- Polska symbolizuje człowieka myślącego, który zastanawia się co zrobić, aby świat był przyjazny ekologicznie. Grafika składa się z trzech części, gdzie niebieska ramka symbolizuje czyste niebo. Postać mężczyzny siedzącego z podpartą głową o prawą rękę składa się z kolorowych linii symbolizujących recykling. Tułów mężczyzny narysowany jest liniami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i czarnym. Żółty kolor głowy to symbol odpadów z tworzyw sztucznych, zalewających morza, oceany, lasy i parki. Zgarbiony tułów jest symbolem odpadów szklanych , papierowych i zmieszanych.
Ekologiczny człowiek myślący ma stopy w kolorze brązowym, które stykają się z workiem również w tym kolorze, symbolizującym odpady biodegradowalne. Ponadto obok znajdują się kolorowe worki: zielony- ze szkłem, żółty- plastikiem i metalem, niebieski- z papierem oraz czarny z odpadami zmieszanymi. Całość grafiki przedstawia zadumę człowieka nad potrzebą dbania i poszanowania środowiska. Ma uświadomić ludziom potrzebę ochrony środowiska obecnie i dla przyszłych pokoleń.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Witamy serdecznie wszystkich uczniów w nowym roku szkolnym. Życzymy bardzo dobrych wyników w nauce i mnóstwa sukcesów!