Foldery | Mapa regionu | Konkurs i prezentacje | Wycieczki

WYCIECZKI PO REGIONIE
wrzesień 2004/maj 2005

Wycieczka do Orońska

Orońsko to niewielka miejscowość niedaleko Radomia, w której mieści się posiadłość należąca w okresie międzywojennym do słynnego malarza polskiego Józefa Brandta. Obecnie znajduje się tam Centrum Rzeźby Polskiej i Ośrodek Pracy Twórczej Rzeźbiarzy.
Jesienią uczniowie klasy IIId i Va wraz z nauczycielkami pp. I Bisińską i M. Rybińską wzięli udział w zajęciach na interdyscyplinarnej ścieżce dydaktycznej w Orońsku prowadzonych technikami C. Freineta. Podzieleni na grupy, wyposażeni w fiszki prowadzące oraz potrzebne informacje, pracowali nad przygotowaniem projektu kart pocztowych przedstawiających to urocze miejsce ściśle powiązane z kulturą i historią naszego regionu, odznaczające się także ogromnymi walorami przyrodniczymi.

Prezentacja prac dzieci Prezentacja prac dzieci

Prace wykonane pod kierunkiem
pp. I. Bisińskiej i M. Rybińskiej.

Pobierz plik ze Scenariuszem zajęć
na intedycyplinarnej ścieżce dydaktycznej w Orońsku

Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej

W maju uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach regionalnych w Muzeum Wsi Radomskiej. Poznawali zwyczaje, tradycje i kulturę regionu radomskiego. Zwiedzali domy swoich przodków, mieli możliwość przyjrzeć się ich codziennej pracy.

Nosiwoda W kuchni

Przy krośnie Ucieranie masła

Przy maglownicy Kanapki ze swojskim masłem są pyszne