Foldery | Mapa regionu | Konkurs i prezentacje | Wycieczki

PREZENTACJE I WYSTAWY REGIONALNE
marzec 2005

Uczniowie klas IV pod opieką p. Małgorzaty Filipiak, p. Hanny Kornackiej i p. Haliny Kutkowskiej uczestniczyli w warsztatach poświęconych zwyczajom, tradycji i kulturze naszego regionu. Zajęcia prowadzili plastycy Klubu Środowisk Twórczych "Łaźnia". Zadaniem czwartoklasistów było malowanie pisanek, wycinanie serwetek i przystrajanie koszyczków wielkanocnych.
Zabawa była przednia. Dzieci z wypiekami na twarzach i umorusanymi buziami przy pomocy lakieru do paznokci, kolorowego papieru, farb i mazaków wyczarowywały regionalne cuda.
Wszystkie prace plastyczne znalazły swoje miejsce na wystawie w pracownii technicznej.

Prezentacja prac dzieci Prezentacja prac dzieci

KONKURS WIEDZY O REGIONIE RADOMSKIM
maj 2005

W ramach projektu Socrates Comenius 14 maja 2005 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13 im. ks. Józefa Poniatowskiego w Radomiu odbył się "Konkurs Wiedzy o Regionie Radomskim".
Cele konkursu:
- popularyzacja obrzędów, wierzeń, przysłów ludowych,
- upowszechnienie wiedzy na temat ochrony środowiska,
- poszerzenie wiadomości o postaciach zasłużonych dla regionu oraz o historii Radomia,
- pogłębienie więzi z małą ojczyzną.
W finale turnieju wzięło udział 10 uczniów z klas IV-VI, którzy doskonale przygotowali się do zaprezentowania swej wiedzy dotyczącej historii, kultury oraz ochrony środowiska naszego miasta i regionu.
Wiedzieli, kto został Honorowym Obywatelem Miasta Radomia, a jest ich wielu, np. Karol Wojtyła - papież-pielgrzym, Maria Fołtyn - śpiewaczka operowa, propagatorka muzyki Stanisława Moniuszki, Leszek Kołakowski - światowej sławy filozof.
Potrafili wymienić muzea i pomniki przyrody, które znajdują się na terenie Radomia i regionu.

Konkurs Konkurs

Rywalizacja finalistów okazała się niezwykle emocjonująca.
Komisja w składzie: dyr. szkoły mgr Marek Citak, mgr Ewa Zawadka, mgr Małgorzata Filipiak, mgr Bożena Michalska
wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:
Karolina Borowska kl. VIc
Mateusz Gałązkiewicz kl.VIc
Iga Pułka kl. VIb
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu!

p. Bożena Michalska